Wesołych Świąt

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Ochotnicza Straż Pożarna w Rzepienniku Biskupim życzy wszystkim dużo zdrowia, radości i niezapomnianych wzruszeń. Niech te Święta przywrócą wiarę w moc dobra i piękno nadziei, będą pełne ciepła, wzajemnej życzliwości i pokoju w rodzinach i na świecie. Niech wyjątkowy świąteczny nastrój na długo pozostanie w sercach i pamięci a Nowy 2017 Rok będzie rokiem spełnionych nadziei, oczekiwań i czasem realizacji wszystkich osobistych zamierzeń. “Wesołych Świąt!”.ŻYCZĄ DRUHOWIE ORAZ ZARZĄD.

Nowy zarząd

Na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym został wybrany nowy zarząd OSP.

•      Prezes: – Kiełtyka Łukasz
  •      Wiceprezes: – Serafin Zdzisław
  •      Naczelnik: – Wiktorek Paweł
  •      Zastępca Naczelnika: -Serafin Dawid
  •      Skarbnik: – Firlit Ryszard
  •      Kronikarz: – Bajorek Mateusz
  •      Członek zarządu: – Bajorek Wiesław
  •      Sekretarz: – Bajorek Bronisław
  •      Gospodarz: – Bajorek Paweł

Pożar Rzepiennik Suchy

DSC_4105

W nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8.02.2016r.) w miejscowości Rzepiennik Suchy, około godziny 2.00 wybuchł pożar budynku gospodarczego, w którym znajdowała się stajnia, stodoła oraz garaże. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych aż 9 zastępów straży pożarnej (OSP Rzepiennik Biskupi, OSP Rzepiennik Suchy, OSP Rzepiennik Strzyżewski, dwa zastępy OSP Turza, OSP Chojnik, OSP Gromnik, OSP Ciężkowice, JRG 2 Tarnów-posterunek Siedliska), pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne oraz policja. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, lecz ich działania utrudniał silnie wiejący wiatr, który jeszcze bardziej wzniecał zarzewia ognia. W pomieszczeniach budynku gospodarczego znajdowały się bale słomy, samochód oraz kilka maszyn i sprzętów rolniczych. Aby jak najszybciej ugasić pożar potrzebna była bardzo duża ilość wody, dlatego też zostały utworzone 2 stanowiska wodne, w których jednostki napełniały swoje zbiorniki. Po ponad 5 godzinach walki z żywiołem pożar został ugaszony, a nadpalone elementy dokładnie przelane wodą. Budynek został także częściowo rozebrany.

DSC_4118 DSC_3401

Źródło: http://pogorze24.pl/

Zebranie sprawozdawczo – wyborcze

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej zaprasza wszystkich druhów, oraz sympatyków na zebranie sprawozdawczo – wyborcze, które odbędzie się 13.02.2016. Godzina: 17:00. W remizie OSP Rzepiennik Biskupi.

Pożegnanie lata

18 września zorganizowaliśmy pożegnanie lata dzieciom z przedszkola w Rzepienniku Biskupim. Przygotowaliśmy ognisko oraz gry i zabawy.