Akcje

Pożar Rzepiennik Suchy

DSC_4105

W nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8.02.2016r.) w miejscowości Rzepiennik Suchy, około godziny 2.00 wybuchł pożar budynku gospodarczego, w którym znajdowała się stajnia, stodoła oraz garaże. Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych aż 9 zastępów straży pożarnej (OSP Rzepiennik Biskupi, OSP Rzepiennik Suchy, OSP Rzepiennik Strzyżewski, dwa zastępy OSP Turza, OSP Chojnik, OSP Gromnik, OSP Ciężkowice, JRG 2 Tarnów-posterunek Siedliska), pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne oraz policja. Strażacy przystąpili do gaszenia pożaru, lecz ich działania utrudniał silnie wiejący wiatr, który jeszcze bardziej wzniecał zarzewia ognia. W pomieszczeniach budynku gospodarczego znajdowały się bale słomy, samochód oraz kilka maszyn i sprzętów rolniczych. Aby jak najszybciej ugasić pożar potrzebna była bardzo duża ilość wody, dlatego też zostały utworzone 2 stanowiska wodne, w których jednostki napełniały swoje zbiorniki. Po ponad 5 godzinach walki z żywiołem pożar został ugaszony, a nadpalone elementy dokładnie przelane wodą. Budynek został także częściowo rozebrany.

Źródło: http://pogorze24.pl/